Jak Yerba Mate Wzmocniła Mój Związek Oraz Życie

English version

Kultura Yerba Mate w Polsce

Hej! Nie zgadniecie co właśnie piję!

Mam na imię Malwina. Pochodzę z Polski i mieszkam tu. Niestety, ale w moim kraju Yerba Mate nie jest jeszcze tak popularna. Zatem, wierzcie lub nie, kiedy ktoś pyta co ja właściwie trzymam w dłoni, za każdym razem staram się mu to wytłumaczyć najlepiej jak potrafię. Robię to, ponieważ chciałabym przekonać więcej ludzi do picia Mate. Co więcej, zaraziłam już tym pięciorga ludzi i jestem z tego bardzo dumna.

Kiedy byłam młodsza, zwykle pijałam kawę. Nie mam nic przeciwko kawie, ale sądzę, że ona po prostu nie jest dla mnie. Dodaje energii lecz tylko na chwilę, ponieważ już po upływie dwudziestu minut czuję się senna i rozkojarzona. Na tę chwilę, pijam ją okazjonalnie tylko wtedy, kiedy spotykam się z przyjaciółmi w kawiarni. Muszę dodać, że w Polsce jest naprawdę niewiele miejsc gdzie ludzie mogą wypić Yerba Mate. Około dwa lata temu wraz z chłopakiem odwiedziliśmy Sopot. Udaliśmy się wtedy do pierwszej i jedynej kawiarni w Polsce, gdzie ludzie mogą zamówić i wypić Mate. Spędziliśmy tam naprawdę miły czas. Szkoda, że w moim kraju nie ma więcej takich miejsc.

Szczęśliwa z kubkiem pysznej Yerba Mate
Szczęśliwa z kubkiem pysznej Yerba Mate

Jak zaczęłam pić Yerba Mate

Zacznijmy zatem od początku. Jak wyglądał mój pierwszy raz z Yerba Mate? Trudno zapomnieć. Jako, że mój chłopak zaczął ją pić dużo wcześniej niż ja, za każdym razem kiedy się spotykaliśmy namawiał mnie, abym spróbowała. Szczerze mówiąc, byłam wtedy osobą nieugiętą i prawie niemożliwym było przekonanie mnie do wypicia czegoś co wygląda brzydko. Lecz nie martwcie się, teraz wcale nie uważam, że Yerba jest brzydka=)  Jak już mówiłam, za nic w świecie nie chciałam spróbować Mate… aż do pewnego razu. Był ponury, ciemny i deszczowy dzień. Wróciłam ze szkoły i spotkałam się z chłopakiem. Byłam zmęczona, bolała mnie głowa i miałam kiepski humor. Kamil powitał mnie z uśmiechem i kubkiem Mate w dłoni. Gdy zobaczyłam, że jest wesoły, postanowiłam wziąć łyka Yerby. Po piętnastu minutach głowa przestała mnie boleć i poczułam pozytywną energię. Było to dziwne uczucie, ale czułam się bardzo dobrze. Od tego dnia, piję Yerba Mate codziennie.

Mój chłopak wręczający mi tykwę Yerba Mate
Mój chłopak wręczający mi tykwę Yerba Mate

Dlaczego zakochani powinni pić Yerba Mate

Muszę również przyznać, że ten cudowny napar wzmocnił moje relacje z chłopakiem. Znaleźliśmy wspólne hobby i zrozumieliśmy siebie nawzajem. Uwielbiamy spędzać czas rozmawiając i popijając Yerbę. Zabieramy ją ze sobą za każdym razem kiedy podróżujemy. Jesteśmy wtedy bardziej skoncentrowani i pełni energii, aby zwiedzać. Bardzo polecam Mate szczególnie parom. To naprawdę działa!

Yerba Mate na każdą okazję

Kiedy byłam jeszcze studentką, piłam ją przed każdym egzaminem. Teraz robię to kiedy się relaksuję, czytam książkę, słucham muzyki, gotuję, praktykuję jogę, oglądam ulubiony film, a nawet kiedy nauczam moich uczniów. Mate pomaga mi się skupić na tych czynnościach. Od kiedy ją piję, stałam się bardziej otwarta na ludzi, łatwiej nawiązuję znajomości. Natomiast jeżeli chodzi o zdrowie, Yerba dostarcza mnóstwo różnych witamin, które są potrzebne do życia. Czuję się lepiej psychicznie i fizycznie. Jest bardzo pomocna podczas treningów.

Mam również jedno zabawne wspomnienie związane z Yerbą. Dwa tygodnie temu byłam na wakacjach w Egipcie. Oczywiście za każdym razem kiedy gdzieś wychodziłam, zabierałam ze sobą matero. Niektórzy ludzie byli tak bardzo zaciekawieni, że wciąż podchodzili do mnie i pytali: ,,Co to jest?”; ,,Czy to shisha?”; ,,Czy to fajka?”. Inni myśleli nawet, że jest to marihuana bądź haszysz. Na prawdę! Nie chcieli uwierzyć, kiedy mówiłam, że jest to tylko herbata. =)

Nie ma nic lepszego niż relaks z Yerba Mate
Nie ma nic lepszego niż relaks z Yerba Mate

Yerba Mate jesienią i zimą, tereré wiosną i latem

Jaki rodzaj Yerby lubię pić? Uwielbiam smakowe Mate ,,Taragui”, np. pomarańczowe. Piję również ziołową odmianę ,,Union”. Czasami popijam „Colona”, który jest bardzo mocny. Jest to ulubiona marka mojego chłopaka. Kiedy za oknem jest zimno, preferuję Yerba Mate na gorąco z dodatkiem korzenia imbiru. Natomiast w upalne dni uwielbiam pić Terere z kostkami lodu, liśćmi mięty, cytryną oraz miodem. Jest to pewnego rodzaju lemoniada, która jest bardzo smaczna.

Na koniec, chciałabym życzyć wam wszystkim miło spędzonego czasu z kubkiem dobrej Mate.

Zdrówko!

Comment!

One thought on “Jak Yerba Mate Wzmocniła Mój Związek Oraz Życie

Comments are closed.