Un Mate Poland

Historia za Un Mate

Un Mate – eksport kultury i dobrych nawyków związanych z yerba mate

Nazywam się Jeremy Kraayenbrink, jestem jednym z założycieli Un Mate.

W roku 2010 mój brat Jonathan i ja pracowaliśmy dla rodzinnej firmy logistycznej w Buenos Aires. W tym czasie wspólnie dużo podróżowaliśmy, m.in. w celach służbowych. Właśnie te podróże rozbudziły w nas i rozpaliły instynkt przedsiębiorczości. Jako Argentyńczycy  jesteśmy z yerba mate mocno związani. Jest to dla nas codzienne doświadczenie i nie jest to tylko napój, ale coś znacznie ważniejszego.

Yerba mate jest bardziej społecznym nawykiem, socjalizacyjnym spoiwem, wokół którego gromadzą się ludzie, aby dzielić się własnymi doświadczeniami podczas wspólnego picia yerba mate. Zatem naturalnym było, że podczas podróży dzieliliśmy się yerba mate z każdym kogo napotkaliśmy. Wszyscy byli bardzo ciekawi jak to przygotować i co jeszcze oferuje nam magiczne doświadczenie picia yerba mate. Później po doświadczeniu, jakim jest tworzenie więzi, które powstają lub wzmacniają się podczas wspólnego picia i dzielenia się yerbą, ludzie, których poznaliśmy zakochali się w tym naparze tak jak my. Jedyny problem polegał na tym, że nie mogli znaleźć yerba mate lub odpowiednich akcesoriów, aby poprawić jakość picia.

Un Mate Poland

Esencja yerba mate

Jonathana i  mnie zawsze łączyły dwie rzeczy: podróżowanie i miłość do yerba mate. Pewnego dnia usiedliśmy więc i postanowiliśmy rozpocząć własną działalność w zakresie zaopatrywania świata nie tylko w yerba mate i wszystkie akcesoria, ale też istotę tego, czym jest yerba mate, którą pije się w Argentynie, czyli takie wartości jak braterstwo, rodzina, ciepło i pozytyw.

Un Mate narodziło się jako społeczność online, w której na platformach społecznościowych udostępnialiśmy codziennie rano edukacyjne informacje o yerba mate. Ludzie zaczęli od razu obserwować nasze działania i śledzić je w social media, a społeczność rozwijała się gwałtownie, docierając do 80 000 obserwujących na całym świecie. Naturalna obecność w internecie pozwoliła nam  znaleźć potencjalnych klientów, którzy widząc silne zaangażowanie czuli się bezpiecznie próbując nawiązać współpracę z nami jako potencjalnymi dostawcami.

Un Mate Poland

Sprowadzenie Un Mate do Polski

Postanowiliśmy spróbować szczęścia w Polsce ze względu na fakt, że Jonathan spędził tam kilka miesięcy (kilka lat temu podczas podróży poznał w Polsce swoją żonę) i byliśmy zaskoczeni gdy się dowiedzieliśmy o tym, że Polska jest jednym z największych rynków yerba mate na świecie. Do tego czasu do zespołu dołączyli nasi dwaj młodsi bracia.

Nasze doświadczenie w logistyce i chęć bycia pierwszym na świecie dostawcą sprawiły, że zakupy stały się bardzo satysfakcjonujące i klienci do nas wracali.

Po sprowadzeniu Un Mate do Polski, postanowiliśmy rozszerzać ekspansję na Wielką Brytanię, następnie Stany Zjednoczone, a ostatecznie rozszerzyliśmy działalność na cały świat eksportując do ponad 25 krajów na 5 kontynentach.

Globalizacja yerba mate

Na początku skomercjalizowaliśmy prostsze i najbardziej tradycyjne tykwy, które są świetne dla początkujących. Z upływem lat popyt na yerba mate wzrósł w wyniku globalizacji, zdrowszej diety oraz globalnej tendencji w zakresie naturalnych źródeł energii. Te tendencje przyciągnęły nowych klientów, a ci, którzy od pewnego czasu korzystali z naparu, chcieli zmienić swoje produkty do nowsze lub lepsze, takie jak np. drewno palo santo, tykwy pokryte skórą, bombille ze stali nierdzewnej lub srebra .

W 2016 roku chcieliśmy pójść o krok dalej i zaangażować się w edukację klientów, aby utrzymać picie naparu w tradycyjny sposób, ponieważ zauważyliśmy, że rynek rośnie, ale ludzie niekoniecznie wiedzieli o społecznym aspekcie yerba mate. Jedynym sposobem na osiągniecie tego jest przebywanie w pobliżu klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się współpracować z jednym z naszych klientów w Polsce, aby podzielić się naszymi argentyńskimi spostrzeżeniami nie tylko z dystrybutorami, ale także z klientami. Un Mate eksportuje teraz 90% swoich produktów do Polski, które następnie są redystrybuowane na całym świecie, koncentrując się na sprzedaży detalicznej i obsłudze klienta.

Un Mate Poland

Mamy wiele projektów, które wiążą się z poszerzeniem wartości wspólnych dla pijących yerba mate, takich jak samoocena, dzielenie się, solidarność, braterstwo, życzliwość i zdrowy styl życia.

Nasze wysiłki koncentrują się teraz na uczeniu ludzi, jak przygotować swoje matera
w tradycyjny sposób, historiach związanych z yerba mate i jej początkami, trendach marek yerba mate w Ameryce Południowej i cotygodniowych degustacjach yerba mate.

Jesteśmy podekscytowani tym, że wszystko zaszło tak daleko i jesteśmy pewni, że któregoś dnia wszyscy na świecie będą mogli spróbować swojej pierwszej yerby. Wtedy powstanie nowa relacja, a świat będzie lepszym miejscem.

Obserwuj nas na Facebooku, Instagramie i Twitterze! Jeśli chcesz kupić nasze produkty, to zapraszamy to naszego sklepu: https://un-mate.pl/

Comment!